De tuinen van Diepenheim

 • Kunsteducatie

  Waarom kunsteducatie? Kunst doet wat met je. Het ontroert, betovert, schudt je wakker, doet soms ook een beetje pijn, kan een manier zijn om de wereld te laten zien wie jij bent en brengt je in contact met werelden die je misschien nog niet zo goed kent. Kunsteducatie is daarom voor Kunstvereniging Diepenheim een speerpunt, […]

 • Dwalen door Deep’n

  Dwalen door Deep’n onderzoekt de geheimen en de kracht van Diepenheim en nodigt u uit om deze te verkennen. Het enorme aanbod van verhalen, natuurschoon en herinneringen verbaast en verwondert, maar is niet op voorhand bij iedereen bekend of vindbaar. Ga mee dwalen en ontdek de vele unieke kwaliteiten van het Stedeke! Dwalen door Deep’n […]

 • The Non Urban Garden

  Kunstvereniging Diepenheim heeft al jaren een speciale belangstelling voor tuinen. Vandaar haar project The Non Urban Garden. Tuinen van de 21e eeuw. De Kunstvereniging stelde een aantal kunstenaars twee eenvoudige vragen:   ‘Wat is jouw visie op de tuin van de 21e eeuw? En wil je daar ook een ontwerp van maken?’ Het project laat […]

 • De Waterlelies

  Nanna, of het zieleleven der planten (1848) van de Duitse natuurwetenschapper en filosoof Gustav Theodor Fechner (1801-1887) is de inspiratiebron van kunstenaar herman de vries (geb. 1931) voor deze vijver met witte waterlelies in de gracht van de voormalige havezate Peckedam. In Nanna vertelt Fechner hoe hij, na een periode van oogklachten, een bloeiende waterlelie […]

 • Het Gazebo van Diepenheim

  Driedimensionale, groene collage Natuur als sculptuur. Zo kun je het unieke Land-Art-project van de Belgische kunstenaar Urbain Mulkers (1945-2002) omschrijven. Aan de oever van de Regge, aan de Oude Goorseweg 2, zijn in 1995 1.393 hostasoorten geplant, omzoomd door een dubbele rij van 136 rode beuken. ‘De rode beuken vormen de omlijsting van het schilderij […]

 • herman de vries | Winter-, seringen- en vlindertuin

  geen hiërarchie Kunstenaar en bioloog herman de vries schrijft zijn naam zonder hoofdletters omdat hij meent dat er geen hiërarchie tussen dingen bestaat. Daarom gaat hij er ook vanuit dat kunst niets kan betekenen voor de natuur, maar dat natuur kunst in zichzelf is. de vries: ‘Mijn tuinen sluiten aan bij de al aanwezige tuinen. […]

 • Eet je uitzicht

  Mens, voedsel en landschap Het menu van de mens bestaat grotendeels uit landschappelijk gezien geanonimiseerde producten: boodschappen! In het landschap herkennen we ons voedsel niet. In ons voedsel herkennen we het landschap niet. Waarom is dat zo moeilijk? Eét je uitzicht 2012 was een artistiek onderzoek naar de relaties tussen mens, voedsel en landschap. Proefgebied, […]