AiR Wouter Sibum

Artist-in-Residence Werkplaats Diepenheim


Wouter Sibum

Back to the Drawing Board

Van maart tot mei 2017 is kunstenaar Wouter Sibum als  artist-in-residence werkzaam bij Werkplaats Diepenheim, ondersteund door het Mondriaan Fonds. De kunstenaar is geïntrigeerd door vorm- en materiaalgebruik in de openbare ruimte.

Wouter Sibum over zijn werk:

‘Een verscheidenheid aan vormen die afgeleid zijn van straatmeubilair, routing en andere ontworpen objecten zijn terug te vinden in mijn ruimtelijke werk. Verschillende stadsdelen hebben naar gelang de bouwperiode materialen en objecten uit verschillende tijdsperiodes met zeer verschillende uitstraling. Tegenwoordig zien deze wijken, straten en objecten er vaak niet meer uit zoals ze oorspronkelijk bedoeld waren. In een ander deel van mijn eigen werk, de schetsfase, zit er vaak een essentie van het object dat in de context van de buitenruimte aandacht verliest. Ook in de tekeningen van de architecten, planners en ontwerpen zit vaak een veel ´cleaner´ beeld dan dat een wijk er op de eerste dag na de bouw er uit zag. Over dit verschil tussen schets en eindresultaat wil ik in Werkplaats Diepenheim onderzoek doen; Back to the Drawing Board.’

www.woutersibum.com