Conservator Jef Schaeps opent Lentetentoonstelling Drawing Centre

Aanstaande zaterdag openen de Lentetentoonstellingen in het Drawing Centre en Kunstvereniging Diepenheim. In Drawing Centre Diepenheim verricht Jef Schaeps het openingswoord bij de solotentoonstelling van Alexandra Roozen. Jef Schaeps is conservator tekeningen en prenten van het Prentenkabinet Universiteit Leiden.

De collectie van de Universiteit Leiden bestaat uit meer dan 140.000 prenten en tekeningen. De collecties van de universiteit lopen vanaf 1500 tot nu. Ze zijn het resultaat van enkele grote schenkingen en een gericht aankoopbeleid, soms van complete verzamelingen. De prenten geven een beeld van de belangrijkste Europese scholen, de tekeningen zijn vooral Nederlands van herkomst. Tegenwoordig ligt de nadruk op het uitbreiden van de collecties hedendaagse kunst. Werk van Alexandra Roozen is in de collectie opgenomen.

 

 

Fotograaf: Monique Kooijmans