Fototerugblik: Ik geef je één lijn door Liesje van den Berk

Liesje van den Berk gaf zaterdag 16 november de performance “Ik geef je één lijn”. Hiervoor nodigde ze de deelnemers uit om zonder woorden een verbinding met elkaar te maken, door samen een doorlopende lijn te tekenen.

De potloden gingen van hand tot hand. De onderlinge relaties tussen de lijnen, de handen en de interacties van de deelnemers vormden een uniek proces, dat zowel de individualiteit van tekenen liet zien als de saamhorigheid van een collectief dat tijdens het tekenen beweegt als één lichaam. Wanneer een potlood niet goed werd doorgegeven of om andere reden viel, mocht deze niet opgepakt worden. De performance eindigde toen er nog maar enkele potloden over waren.

De performance vond plaats in het kader van de huidige tentoonstelling Embodied Lines in Drawing Centre Diepenheim, waarin onder meer het werk van Liesje van den Berk nog tot en met zondag 5 januari 2020 te zien is.

Fotograaf: Tom Janssen