Gedeputeerde Roy de Witte opent Buiten Westen #2

Roy de Witte, gedeputeerde van de provincie Overijssel – portefeuille Cultuur & Erfgoed, opent zaterdagmiddag 29 februari de groepstentoonstelling Buiten Westen #2.

De Witte:
“De titel van de tentoonstelling zegt het al: wijk wat vaker af van de reguliere westelijke route en kies voor Oost-Nederland! Hier krijgen jonge kunstenaars de tijd en ruimte om zich te ontwikkelen, zoals via de ArtEZ hogeschool voor de kunsten. Deze tentoonstelling laat eens te meer zien dat Oost-Nederland dé broedplaats is voor talenten. Het zijn stuk voor stuk talenten die zorgen voor vernieuwing en dynamiek. En ik kan het niet vaak genoeg zeggen: cultuur zorgt voor levensgeluk en is van groot belang voor de economie. Cultuur brengt mensen samen. Het geeft zuurstof aan onze samenleving. Daar dragen deze jonge makers aan bij!”

De opening van de groepstentoonstelling start om 16.00 uur. De programmering is als volgt:

  • Welkomstwoord door Just Schimmelpenninck, voorzitter Kunstvereniging Diepenheim
  • Opening Roy de Witte, gedeputeerde Provincie Overijssel
  • Toelichting Hélène Webers, gastcurator
  • Performance “Big Cut” door Henry Byrne, deelnemende kunstenaar
  • Bezichtiging tentoonstelling Buiten Westen #2
  • Gezamenlijke maaltijd