Opening “Clouded Matter” – Marisa Rappard

Drawing Center Diepenheim opent op zaterdag 25 mei de solotentoonstelling van Marisa Rappard: Clouded Matter.

Marisa Rappard verkent in haar tekeningen op intuïtieve wijze hoe het is om mens te zijn in  een wereld van razendsnel veranderende technologie. Al tekenend onderzoekt zij de invloed van digitale verschijnselen op ons dagelijks leven, zoals gefilterde newsfeeds, big dataen fake news. De manier waarop Rappard in haar uiteenlopende tekeningen weet te laveren tussen abstractie en figuratie, zinderende arceringen, verwarrende perspectieven en gelaagde kleurvlakken maakt haar beeldtaal evenzo complex.

Voelbaar in Rappards werk is dat ‘het digitale’ meerdere gezichten heeft. Hoe het aan de ene kant verlossend kan overkomen, als een bijna transcendente, magische ervaring of wenselijk toekomstbeeld, terwijl het aan de andere kant de waarheid diffuser lijkt te maken en onze wereld steeds benauwder. Clouded Matter nodigt uit om door de site-specific installaties, recente kleine tekeningenen wandvullende inktwerkenvan Rappard te dwalen, en haar visuele onderzoek naar deze maatschappelijke onderstromen te ontdekken en ervaren.

Marisa Rappard, Intermittent Processing, 2018

Curator: Nanette Kraaikamp

Opening: zaterdag 25 mei om 15.00 uur

Duur: zaterdag 25 mei t/m zondag 1 september